13. ročník, 8.4.2017

Výsledky 2. ročníku "Pardubické arabesky"

Výsledky 2. ročníku "Pardubické arabesky" - obrázek

Výsledky 2. ročníku "Pardubické arabesky" - obrázek

VÝSLEDKY 2. ROČNÍKU PARDUBICKÉ ARABESKY , 3.3. 2006

 

 

POROTA:

 

Mgr. Miroslav Hajn  -absolvent TK Praha a AMU, bývalý sólista baletu ND Praha, pedagog

                                       TK a AMU Praha

 

 

Mgr. Mahulena Křenková - absolventka pražské TK a AMU, bývalá sólistka baletu ND

                                                 Praha, profesorka na AMU

 

 

Ivo Jirásek  - absolvent pražské TK, bývalý člen Pražského komorního baletu, člen baletu

                       Laterny Magiky

 

Ljubov Dančenko -  absolventka kyjevského choreografického učiliště, bývalá členka ND

                                  opery a baletu v Kyjevě, hostující tanečnice v ND Praha, Brno a

                                  Bratislava, bývalá šéfka libereckého baletu, pedagog na TK v Praze

 

Manuela Melana absolventka italské TK Redgio Emilia, kde také tančila, členka

                                 baletu Laterny Magiky

 

 

Mga Tereza Šmahová – akademická výtvarnice, autorka loga soutěže, vybírá 5

                                         nejkrásnějších kostýmů

 

KATEGORIE 1A

 

1. místo      Michaela Rákosová (Plamínek) , ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

2. místo      Klára Votoupalová (Včelička), ZUŠ Heřmanův Městec

3. místo      Anna Novotná (Hvězdička) , ZUŠ Chrudim

 

KATEGORIE 1B

 

1. místo      Čertovská polka, ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

2. místo      Trio, ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

3. místo       T. Šebková, K. Rejlková (Variace na téma Rossini) –Baletní škola Bac. Jána

                          Nemce, Praha

 

KATEGORIE 2A

 

1. místo       Lenka Maříková (Variace Gamzati) , Baletní škola Bac. Jána Nemce, Praha

2. místo       Vladimír Pokorný (Variace Lucipera), Baletní škola Bac. Jána Nemce, Praha

3. místo       Nicole Nippertová (Variace Lízy), Baletní škola Bac. Jána Nemce, Praha

 

 

 

 

 

KATEGORIE 2B

 

1. místo      Variace z Coppelie, Baletní škola I.V. Psoty při ND v Brně

2. místo      A. Novotná, L. Marhanová (Setkání Malé mořské víly a prince), ZUŠ Chrudim

3. místo      Panenka a šašci, ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

 

KATEGORIE 3A

 

1. místo      Klára Skřivanová (Variace černé labutě) – ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice

2. místo      NEUDĚLENO

3. místo      Romana Dolinková (Variace Sylvie), Baletní škola Bac. Jána Nemce, Praha

 

 

KATEGORIE 3B

 

1. místo     Allegro di molto, ZUŠ Pardubice – Lonkova

2. místo     Variace květinářek, Baletní škola Bac. Jána Nemce, Praha

3. místo     Scéna z baletu Popelka, ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice

 

KATEGORIE 4A

 

1. místo      Kateřina Blažková (Variace z Korzára), ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

2. místo      Joanna Domanska (Variace z Dona Quijota), Prywatna Szkola Baletowa

                                     Gliwice, Polsko

3. místo      Adéla Holasová (Variace Myrthy), ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice

                  Katharina Fech (Kuřátko), Ballett centrum Fürth, Německo

 

KATEGORIE 4B

 

1. místo      Labutí úlet, Taneční skupina Niké-Baletní škola I.V. Psoty při ND v Brně

2. místo      Tanec při svitu měsíce,

                                       Taneční skupina Niké-Baletní škola I.V. Psoty při ND v Brně

3. místo Meetings, Dansschool Berta Huls, Doetinchem, Holandsko

 

 

KATEGORIE 5A

 

1. místo      Isabel van Günther (Variace Kitrí), Ballettförderzentrum VHS „Balance“,

                                                                            Weiden, Německo

2. místo      Tereza Novotná (Variace z Korzára), ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

3. místo      Michaela Kodedová (Umírající labuť), ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

 

 

KATEGORIE 5B

 

1. místo       Pas de troix z baletu Korzár, ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

2. místo       Bouře, Taneční skupina Niké-Baletní škola I.V. Psoty při ND v Brně

3. místo        Change over 2. část, Dansschool Berta Huls, Doetinchem, Holandsko

 

 

CENY ZA KOSTÝMY:

 

Klára Votoupalová, kostým Včeličky, ZUŠ Heřmanův Městec

Joanna Domanska, kostým z Dona Quijota, Prywatna Szkola Baletowa Gliwice, Polsko

Katharina Fech, kostým Amora, Ballett centrum Fürth, Německo

Tanec při svitu měsíce, Taneční skupina Niké-Baletní škola I.V. Psoty při ND v Brně

Pas de troix z baletu Korzár, ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

 

ZVLÁŠTNÍ CENY POROTY:

 

Kateřina Bartoníčková, za taneční projev, ZUŠ Pardubice – Havlíčkova

Pastorale z baletu Louskáček, čestné uznání, Baletní škola I.V. Psoty při ND v Brně

Aquaducta 1.část, čestné uznání, Dansschool Berta Huls, Doetinchem, Holandsko

 

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ ARABESKA:

 

Petra Říhová - Taneční skupina Niké-Baletní škola I.V. Psoty při ND v Brně
20.01.2008 16:33:16
baletoman
A
R
A
B
E
S
K
A
arabeska
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one