13. ročník, 8.4.2017

Výsledky 4. ročníku "Pardubické arabesky"

Výsledky 4. ročníku "Pardubické arabesky" - obrázek

Výsledky 4. ročníku "Pardubické arabesky" - obrázek

Porota:

Mgr. MIROSLAV HAJN - absolvent TK Praha a AMU, absolvoval stáž na Leningradském tanečním učilišti Agrippiny Vaganové, bývalý sólista baletu ND Praha, pedagog TK Praha a AMU.

Mgr. MAHULENA KŘENKOVÁ - absolventka TK pRaha a AMU, bývalá sólistka baletu ND Praha a Laterny Magiky, byla rovněž tiskovou mluvčí baletu ND, pedagogicky působila na Tanečním centru University Karlovy i v Pražském komorním baletu, nyní je pedagogem na AMU.

IVO JIRÁSEK - absolvent TK Praha, bývalý sólista Pražského komorního baletu a Laterny Magiky, tajemník uměleckého provozu Laterny Magiky.

IVANA HALAMKOVÁ - absolventka TK Praha, bývalá sólistka baletních souborů v Plzni, Hildesheimu, Karlsruhe a Bernu, bývalá členka Baletu  Praha. Se svým manželem Jiřím Halamkou v roce 1975 založila ve švýcarském Bernu taneční školu.

HENRYK JEŽ -   bývalý tanečník ND ve Varšavě, absolvoval na proslulé Baletní akademii v Moskvě. Nyní pedagog na Baletní škole ve Varšavě, připravuje tanečníky na prestižní mezinárodní soutěže v Lausanne, Varně, Varšavě či Gdaňsku. Držitel mnohých ocenění od polského ministerstva školství za přínos v uměleckém vzdělávání a práci se studenty.

KATEŘINA SVOBODOVÁ -kostýmní výtvarnice, absolventka textilní university v Liberci.

 

 

Kategorie I.A

 

1.   P.I. Čajkovskij: Arabský tanec z baletu Louskáček

      Anežka Havránková

      ZUŠ Klementa Slavického Praha 5 – Radotín

 

2.   James Newton Howard: Víla Zvoněnka

      Amálie Najmanová

      ZUŠ Klementa Slavického Praha 5 – Radotín

 

3.   Oskar Nedbal: Variace z baletu Zlatovláska

      Adéla Schindlerová

      BŠ BcA Jána Nemce Praha

 

 

 

Kategorie I.B

 

1.   Joseph Bayer: Dolls – Pas de deux

      Barbara Zakrzewska, Zuzanna Warchałowska

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

2.   P.I. Čajkovskij: Čínský tanec z baletu Louskáček

      Veronika Vyroubalová, Sára Kuželová

      TŠ Rozmarýn Hradec Králové

 

3.   P.I. Čajkovskij: Karkulka a vlk z baletu Šípková Růženka

      Eliška Dostálová, Ludmila Novotná

      BŠ BcA Jána Nemce Praha

 

 

Kategorie II.A

 

1.   P.I. Čajkovskij: Tarantella

      Marta Stępień

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

2.   Felix Mendelssohn-Bartholdy: Jaro

      Klára Votoupalová

      ZUŠ Heřmanův Městec

 

3.   P.I. Čajkovskij: Variace Violente z baletu Šípková Růženka

      Kateřina Drašnarová

      TŠ Rozmarýn Hradec Králové

 

 

Kategorie II.B

 

1.   P.I. Čajkovskij: Pas de trois z baletu Louskáček

      Filip Nowak, Anastazja Lenkova, Aleksandra Woytoń

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

2.   Basil Poledouris: Pas de troix

      Anna Novotná, Klára Votoupalová, Roman Vobejda

      ZUŠ Chrudim

 

3.   Helsted a Paulli: Entreé a Adagio z baletu Flower festivel in Genzano

      Vladimír Pokorný, Klára Březovská

      BŠ BcA Jána Nemce Praha

 

 

 

Kategorie III.A

 

1.   Ludwig Minkus: Variace z baletu Bajadéra

      Paula Dzwonik

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

2.   Ludwig Minkus: Variace z baletu Bajadéra

      Jil Hamisultane

      City Ballett Studio Halamka Bern, Švýcarsko

 

3.   P.I. Čajkovskij: Variace z baletu Šípková Růženka

      Agnieszka Błaszkiewicz

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

3.   Johan Strauss: Bubeníček z baletu Ples kadetů

      Petr Špaček

      BŠ BcA Jána Nemce Praha

 

 

 

Kategorie III.B

 

1.   Léo Delibes: Walc

      Klaudia Skóra, Klaudia Połeč, Augustyna Defrektyka, Marta Stępień

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

2.   Léo Delibes: Pizzicato

      Klaudia Połeć, Augustyna Defrektyka

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

3.   Felix Mendelssohn-Bartholdy: Duo

      Alyssa Hagemann, Lara Jötten

      Ballett Centrum Fürth, Německo

 

 

Kategorie IV.A

 

1.   Césare Pugni: Variace Diany z baletu Esmeralda

      Klára Skřivanová

      ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice

 

2.   Adolphe Charles Adam: Variace z baletu Giselle

      Karolina Woźniak

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

3.   Adolphe Charles Adam: Variace Medory

      Magdalena Kurilec

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

 

 

Kategorie IV.B

 

1.   Sergej Prokofjev: Pas de quatre z baletu Klasická symfonie

      Agnieszka Błaszkiewicz, Paula Dzwonik, Magdalena Kurilec, Karolina Woźniak

      Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko

 

2.   Carl Maria von Weber: Vyzvání k tanci

      Lucie Váňová, Jan Vozáb

      ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice

+ Čestné uznání za herecký výkon

 

3.   Charles Gounod: Pas de trois

      Jana Kralertová, Tom Šebestík, Jan Vaněk

      BŠ BcA Jána Nemce Praha

 

 

Kategorie V.A

 

1.   Dmitrij Šostakovič: Plamen

      Tereza Novotná

      ZUŠ Pardubice, Havlíčkova

 

2.   P.I. Čajkovskij: Variace Aurory z baletu Šípková Růženka

      Zuzanna Kasprzyk

      Prywatna Szkola Baletowa Gliwice, Polsko

 

3.   Ludwig Minkus: Variace z baletu Bajadéra

      Lucie Novotná

      Baletní studio Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem

 

 

 

Kategorie V.B

 

1.   Césare Pugni: Pas de deux z baletu Esmeralda

      Tereza Novotná, Pavel Najmon

      ZUŠ Pardubice, Havlíčkova

 

2.   Fryderyk Chopin: Jarní vánek

      Babeta Bösserlová, Klára Hečová, Jana Holčáková, Veronika Vránová

      Balet NIKÉ – BŠ I.V. Psoty Brno

 

3.   Césare Pugni: Pas de quatre z baletu Esmeralda

      Michala Munzarová, Šárka Loukotová, Markéta Hujerová, Andrea Jurošová

      ZUŠ Pardubice, Havlíčkova

 

 

 

Cena za nejkrásnější kostým

      Oskar Nedbal: Vodní víla z baletu Z pohádky do pohádky

      Michaela Rákosová

      ZUŠ Pardubice, Havlíčkova

 

      Nikolaj Rimskij-Korsakov: Z pohádek tisíce a jedné noci

      Anna Novotná, Klára Votoupalová, Magdaléna Kábelová

      ZUŠ Chrudim

 

      Ludwig Minkus: Variace Quiteria z baletu Don Quijote

      Pavel Dorňák

      TŠ Rozmarýn Hradec Králové

 

      Alexander Glazunov: Variace z baletu Raymonda

      Šárka Loukotová

      ZUŠ Pardubice, Havlíčkova

 

      Ludwig Minkus: Vstup Kitri z baletu Don Quijote

      Helena Zellerová

      BŠ BcA Jána Nemce Praha

 

 

 

 

Čestná uznání:

 

Vladimír Pokorný - BŠ BcA Jána Nemce Praha

za partnerskou spolupráci

 

Kristýna Zdráhalová - ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice

za čistý styl klasického tance

 

Lucie Váňová, Jan Vozáb - ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice

za herecký výkon

 

 

 

Cena za nejhezčí arabesku

Klára Votoupalová, ZUŠ Chrudim

 

13.03.2008 11:55:57
baletoman
A
R
A
B
E
S
K
A
arabeska
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one