13. ročník, 8.4.2017

Výsledky 5. ročníku "Pardubické arabesky"

Výsledky 5. ročníku "Pardubické arabesky" - obrázek

Výsledky 5. ročníku "Pardubické arabesky" - obrázek

  Výsledky 5. ročníku "Pardubické arabesky" – 4.4. 2009

 

Porota:

Mgr. Miroslav Hajn – absolvent TK Praha a AMU, bývalý sólista baletu Národního divadla v Praze, pedagog na TK  Praha a AMU.

 

Ivo Jirásek absolvent TK Praha, bývalý sólista Pražského komorního baletu a Laterny Magiky, tajemník umělecké rady Laterny Magiky.

Bohumila Mejcharová – absolventka TK Praha, po dobu 25 let sólistka Divadla J.K. Tyla v Plzni a roční pauzou angažmá v Německu, zakladatelka a dlouholetá pedagožka baletní školy při DJKT, v Německu spolupracuje 18 let s Baletním studiem Balance, několik let organizovala soutěž Ašský střevíček a vloni založila občanské sdružení Balet o.s. – sdružení tanečníků v penzi pro organizování Mezinárodního galakoncertu tanečních škol.

 

Martin Gruntorád – absolvent TK v Praze, bývalý člen baletních souborů Národního divadla, Laterny magiky a Státní opery, nyní na volné noze, spolupracuje se zahraničními agenturami, pořádá zájezdová představení jak v Evropě, tak i např. v Americe.

 

Mgr. Olga Kyndlová – stála u vzniku Baletní přípravky SOP v roce 1995, absolvovala studium klasického tance na Konzervatóriu v Bratislavě a pedagogiku tance na HAMU v Praze, tančila ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, ve Státním divadle v Ostravě, v Hudebním divadle Karlín, v Národním divadle, byla dlouholetou členkou Státní opery Praha. V roce 1998-2000 vyučovala klasický tanec na 1. Soukromé taneční konzervatoři a příležitostně vedla tréninky klasického tance v baletním souboru SOP a v Souboru písní a tanců. Od roku 2000 působí jako pomocná režisérka Státní opery Praha.

 

 

Kategorie I.A

1.     místo  - Marie Eliášová (Balet HKH V.Hrbkové Hradec Králové)

2.     místo – Emma Pieperová (ZUŠ Praha 5, Zbraslav)

3.     místo – Barbara Zakrzewska (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

               Michaela Rákosová (ZUŠ Havlíčkova Pardubice)

 

Kategorie I.B

1.     místo – Milena Roszkowiak, Julia Logan (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

2.     místo - Szymon Poleć, Barbara Zakrzewska, Emilia Koźlik (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

3.     místo – Barbora Vanská, Marek pospíšil (Baletní studio MD Olomouc)

 

 

Kategorie II.A

1.     místo  - Zuzanna Warchalowska (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

2.     místo – Kareřina Drašnarová (Balet HKH V. Hrbkové Hradec Králové)

3.     místo – Magdalena Dudek (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

 

Kategorie II.B

1.     místo – Anastazja Lenkova, Zuzanna Warchalowska, Filip Nowak (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

2.      místo – Justyna Taborska, Aleksandra Woytoń (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

3.     Anna Šimonová, Aurora Boštičková (ZUŠ Havlíčkova Pardubice)

 

 

Kategorie III.A

1.     místo – Marta Stepień (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

2.     místo – Klaudia Poleć (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

3.     místo – Vladimír Pokorný (BŠ BcA Jána Nemce Praha)

 

Kategorie III.B

1.     místo – Robin Weiermüller, Rebeka Hengalová (Baletní studio MD Olomouc)

2.     místo – Kateřina Karkošová, Tereza Červinková, Magdaléna Kábelová (ZUŠ Chrudim)

3.     místo – Markéta Bosáková, Kateřina Faltejsková, Dominika Zacharová (ZUŠ Havlíčkova Pardubice)

 

Kategorie IV.A

1.     místo – Klára Skřivanová (ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice)

               Jan Vozáb (ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice)

2.     místo – Paula Dzwonik (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

               Karolina Taborska (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

3.     místo – Barbora Šlapáková (ZUŠ Ústí nad Labem – Neštěmice)

 

Kategorie IV.B

1.     místo – Jan Vaněk, Tom Šebestík, Vladimír Pokorný (BŠ BcA Jána Nemce, Praha)

2.     místo – Agnieszka Blaszkiewicz, Paula Dzwonik, Paulina Madalska (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

3.     místo Hana Borkovcová, Lucie Chroboková, Ludmila Čaplánová, Minako Hidaka    (Taneční škola Jany Tomanové Praha)

 

Kategorie V.A

1.     místo – Helena Zellerová (BŠ BcA Jána Nemce Praha)

2.     místo – Pavel Najmon (ZUŠ Havlíčkova Pardubice)

 

Kategorie V.B

1.     místo – Pavel Najmon, Šárka Loukotová, Markéta Hujerová (ZUŠ Havlíčkova Pardubice)

 

 

ČESTNÁ UZNÁNÍ

Veronika Vyroubalová (Balet HKH V. Hrbkové Hradec Králové) – Za taneční výraz

Cikánský tanec (Balet HKH V. Hrbkové Hradec Králové) – Za charakterní tanec

Vladimír Pokorný (BŠ BcA Jána Nemce Praha) – Za partnerskou spolupráci

Agnieszka Blaszkiewicz (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko) – Za projev a taneční techniku

Alice Nádvorníková (BŠ BcA Jána Nemce Praha) – Za choreografii a provedení

 

CENY ZA KOSTÝM

Zuzana Machovcová (ZUŠ Praha 5, Zbraslav)

Bachčisarajská fontána (BŠ BcA Jána Nemce Praha)

Papagena (Baletní studio MD Olomouc)

Paulina Madalska (Szkola Baletowa Capitol Wroclaw, Polsko)

Helena Zellerová (BŠ BcA Jána Nemce Praha)

 

CENA ZA NEJKRÁSNĚJŠÍ ARABESKU SOUTĚŽE

Klára Votoupalová (ZUŠ Chrudim)

 

06.04.2009 09:06:19
baletoman
A
R
A
B
E
S
K
A
arabeska
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one